Jesteś tutaj: SPIS Wyposażenie domu Wanny wolnostojące mają wiele zalet i mają wady

Wanny wolnostojące mają wiele zalet i mają wady

Ravon manufactura wanny wolnostojaceTrudno jest pobić relaksujące uczucie, gdy po powrocie z pracy zanurzamy się w gorącej kąpieli. Trudną decyzją podczas przebudowy jest wybór wanny wolnostojącej, która poprawi to uczucie. Wanny wolnostojące są piękne, atrakcyjne i dają poczucie luksusu. Ale to niekoniecznie oznacza, że są najlepszym rozwiązaniem. Potrzebujesz unowocześnić swoją łazienkę? Czy masz trudności z wyborem odpowiedniej wanny? Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci podjąć decyzję. Oto zalety i wady wanien wolnostojących, jeśli myślisz o zakupie nowej.

Zalety wanien wolnostojących

Wanny wolnostojące są zaprojektowane tak, aby można było z nich korzystać samodzielnie, a nie chować je w rogach łazienki. Każda wanna wolnostojąca ma swój własny, niepowtarzalny styl - od tradycyjnej konstrukcji na nóżkach, która pochodzi z przeszłości, po nowoczesne, eleganckie projekty. Oto korzyści wynikające z ich zastosowania w łazience:

  • Luksusowy urok. Nie da się nie zauważyć piękna łazienki, w której znajduje się wanna wolnostojąca. Wanny wolnostojące najlepiej pasują do dużych, luksusowych łazienek, w których jest dużo miejsca. Są zachwycające i mogą wzbogacić doznania podczas kąpieli.
  • Dostępnych jest wiele stylów. Wanny wolnostojące są dostępne w wielu stylach, od klasycznych wanien na nóżkach po nowoczesne wanny o kształcie jajka. Są one bardziej uniwersalne niż tradycyjne wanny do zabudowy, ponieważ nie muszą być ograniczone ścianami.
  • Łatwo je zainstalować. Wanna wolnostojąca ma jeszcze jedną zaletę: jest łatwa w montażu.

Wady wanien wolnostojących

Mimo wielu zalet wanny wolnostojące mogą nie być najlepszym rozwiązaniem przy przebudowie łazienki. Trzeba też wziąć pod uwagę pewne wady:

  • Cena. Wanny wbudowane są zazwyczaj droższe od wolnostojących. Wynika to częściowo z ich bardziej skomplikowanej konstrukcji oraz z faktu, że są trudniejsze do wykonania.
  • Większe zapotrzebowanie na miejsce. Wanna wolnostojąca wymaga więcej miejsca niż wanna z zabudową. (W przeciwnym razie do czego ona służy? Zajmuje więcej miejsca w przestrzeni, która zazwyczaj jest bardzo mała.
  • Zmniejsza się efektywność. W wannie wolnostojącej trudniej jest też przechowywać kosmetyki i inne przedmioty potrzebne w łazience.
  • Waga. Wanny wolnostojące są cięższe niż te montowane na stałe.

Jak podjąć decyzję?

Decyzja między wanną do zabudowy a wolnostojącą jest w końcu decyzją indywidualną. Jedna przestrzeń może się sprawdzić w innej. Zadaj sobie następujące pytania, które pomogą Ci podjąć właściwą decyzję.

  1. Jaką ilością miejsca dysponujesz? Wanna wolnostojąca zajmuje dużo miejsca. Najlepiej umieścić ją w pomieszczeniu, w którym jest jej wystarczająco dużo. Czy w Twojej łazience można zamontować wannę, która może stać samodzielnie? Czy nie będzie ona zbyt ciasna? Wanna wolnostojąca nie sprawdzi się, jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca lub nie możesz jej przebudować.
  2. Jaki jest Twój budżet? Wanny wolnostojące są droższe niż wanny zabudowane, mimo że są łatwiejsze w montażu. Czy możesz sobie na to pozwolić? Jeśli nie, trzymaj się tego, na co Cię stać.
  3. Jakie są Twoje ulubione rzeczy? Twoje preferencje będą zależeć od tego, czy masz pieniądze i przestrzeń, aby pozwolić sobie na wannę wolnostojącą. Czy bardziej podobają Ci się wanny wolnostojące niż wanny do zabudowy? Czy pociągają Cię luksusowe doznania, jakie oferują? Czy pragniesz luksusu, który oferują? Jeśli tak, rozejrzyj się, aby znaleźć coś dla siebie.

Przejdź na stronę , gdy będziesz gotowy, aby rozpocząć zakupy odpowiedniego modelu wanny dla swojej nowej wanny.

Ravon manufaktura

Kraszków 100
26-300 Opoczno
tel.: 531 924 601

Rejestr firm z najlepszymi opiniami